Google reklamos analizė 2 dalis

Google reklamos analizė 2 dalis

Praeitame straipsnyje „Google reklamos analizė 1 dalis“ papasakojome, kaip analizuoti Google reklamą ir jos efektyvumą. Tiesa tik pradėjome pasakoti apie raktinių žodžių skirstymą į „Teigiamus“ ir „Neigiamus“. Šiame straipsnyje pratęsime pasakojimą apie Google raktinių žodžių reklamos analizę.

Teigiami – tinkami raktiniai žodžiai

Kaip minėjome praeitame straipsnyje analizuojant raktinius žodžius, pagal kuriuos buvo aktyvuota jūsų reklama – jūs turite atsirinkti sau tinkamus. Tinkamais laikomi ne tik tie raktiniai žodžiai, kurie realiai atitinka jūsų veiklą ar produktus, tačiau turite atkreipti dėmesį ir į kainą.

Pasirenkame reklamą kairiajame meniu, tada papildomame meniu renkamės „Raktiniai žodžiai“, tada „Paieškos terminai“. Štai čia matysite visus paieškos žodžius, kurie aktyvavo jūsų reklamas.

Jeigu jūsų skelbimas aktyvuojasi pagal 30+ raktinių žodžių ir panašiais į juos – galite taupyti reklamos biudžetą eliminuojant tokius raktinius žodžius, kurių kaina yra ženkliai didesnė lyginant su kitais panašiais raktiniais. Turime galvoje jeigu pavyzdžiui „Siurblys X“ – paspaudimo kaina 0,80 ct, o „X Siurblys“ – 0,20 ct – tai nėra tikslo laikyti abu raktinius – brangesnį galite priskirti prie „Neigiamų“ raktinių, o pigesnį palikti kabutėse. Kabutėse esantis raktinis žodis skaitosi, kaip frazės atitiktis, tai reiškiasi, kad jis aktyvuosis net ir nesant tiksliai atitikčiai, užteks, kad Google atrodys, kad tai panašus žodis. Greičiausias būdas tai padaryti – stulpelyje „Vid.MUP“ atlikite filtravimą nuo brangiausio iki pigiausio. Iškart pamatysite ar pats brangiausiai jums kainavęs paspaudimas yra ženkliai brangesnis, nei kiti. Jeigu kaina labai panaši – neverta dėl to eliminuoti brangiausio. Tai apsimoka daryti, tik esant ženkliam skirtumui.

Neigiami raktiniai žodžiai

Jeigu jūsų raktiniai žodžiai aktyvuojantys skelbimą yra parašyti paprastai – plati atitiktis arba kabutėse – frazės atitiktis – jūsų skelbimai gali aktyvuotis ir pagal tokias įvestis, kurios realiai neatitinka jūsų siūlomų paslaugų ar prekių. Todėl atidžiai peržiūrėkite sąrašą frazių, kurios aktyvavo jūsų skelbimą/us. Jeigu matote, kad ten yra frazės netinkančios jūsų veiklai – uždėkite varnelę ir pasirinkite „Pridėti, kaip neigiamą raktinį žodį“.

Tuomet, kaip parodyta paveikslėlyje jūsų prašys pasirinkti ar šią frazę prie netinkamų pridėti tik skelbimų grupėje ar visoje reklaminėje kampanijoje ar bendrai prie neigiamų žodžių sąrašo. Pasirinkus tinkamą variantą – išsaugokite.

Kaip žinoti, kurį variantą pasirinkti?

·Jeigu tai frazė, kuri netinka tik konkrečiam skelbimui, bet ji tinka kitiems skelbimams esantiems toje reklaminėje kampanijoje – pasirinkite pirmąjį variantą, kad išskirti tik iš skelbimų grupės.

·Jeigu ta paieškos frazė netinka nei vienam skelbimui esančiam toje reklaminėje kampanijoje, bet gali tikti ateityje kuriamiems skelbimams (ar kitoms reklaminėms kampanijoms) – pasirinkite išskirti iš reklaminės kampanijos.

·Jeigu frazė visiškai neatitinka jūsų veiklos – pasirinkite „neigiamų raktinių žodžių sąrašas“. Tuomet bet kada kuriamas jūsų skelbimas, reklamos kampanija nesiaktyvuos pagal tą paieškos frazę.

Skaitykite mūsų naujienas, kitame straipsnyje toliau tęsime Google reklamų temą.

Atnaujinta 2024-06-18. Eshoprent teikia marketingo paslaugas: Facebook, Google Adwords reklamas, tame tarpe ir Tiktok reklamas. Tikslas teikti komplektiškas paslaugas, todėl galime pasiūlyti ir SEO paslaugos el. parduotuvėms.Dėl paslaugų prašome susisiekti el. paštu ar telefonu.
Taip pat skaitykite:
Išbandyk 30 dienų nemokamai!

Išbandykite nemokamai, susipažinkite su įrankiu, kuris padės parduoti daugiau. Suveskite turinį, auginkinkite el. parduotuvę, parduokite ir plėskite savo el. verslą.

Kurti el. parduotuvę

14 dienų išbandyk NEMOKAMAI!